Dodany: 2011-11-29 11:53:53

Sałatka tabulehSałatka tabuleh jest bardzo popularna w kuchni arabskiej, z której się wywodzi. Podaje ją w Polsce między innymi restauracja gdańsk. Z czego składa się sałatka tabuleh? Główne składniki to kasza kus-kus i pietruszka.

 

Pozostałe produkty, jakie musimy przygotować do sporządzenia tej sałatki to świeża kolendra, cebula, pomidor, mięta, sok z cytryny, oliwa, sól oraz pieprz. Niektórzy dodają także ogórka, jednak należy pamiętać, aby był on świeży. Szef kuchni restauracji, jaką jest restauracja gdańsk proponuje, aby kus-kus przyrządzić według przepisu podanego na opakowaniu. Gotową kaszę wraz z posiekanymi warzywami i przyprawami mieszamy w jednej misce. Sałatka tabuleh jest troszkę kwaskowata i orzeźwiająca.

 

Jak każda sałatka, nie wymaga ona długich i czasochłonnych przygotowań a jest bardzo smacznym uzupełnieniem posiłku. Ponadto jest bardzo zdrowa i można do niej dodać także inne zioła, chociażby estragon. Dla smakoszy owoców restauracja gdańsk przygotowuję też sałatkę tabuleh z kiwi oraz ananasem..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Sałatka tabuleh
Nick: