Dodany: 2011-11-29 11:50:22

Sałatka szopska Sałatka szopska pochodzi z kuchni bułgarskiej i jest doskonałą przystawką, jaką oferuje w swoim menu restauracja gdańsk. Jakich składników potrzebujemy do wykonania tej sałatki? Przygotujmy świeże ogórki, cebulę, pomidory oraz paprykę.

 

Dodatkowo musimy zakupić obowiązkowo ser bardzo popularny w Bułgarii, mianowicie solankowy ser owczy. Bez tego sera sałatka szopska nie może być zdecydowanie nazwana szopską sałatką. Dobrą wiadomością jest to, że ser solankowy jest dostępny w naszym kraju w dobrych delikatesach. Natomiast restauracja gdańsk zakupuje oryginalny ser u sprawdzonych dostawców. Ponadto restauracja gdańsk oferuje nam sałatkę szopską według oryginalnego przepisu. Wykonanie nie jest trudne.

 

Należy pokroić warzywa w kostkę albo inne niewielkie kawałki, dodać oliwę, pietruszkę, oliwki oraz sól dla smaku. Pamiętajmy, że z solą nie możemy przesadzić, ponieważ ser jest sam w sobie słony. Startym serem posypujemy sałatkę. Sałatka szopska jest także bardzo popularna w Macedonii, Serbii oraz Czarnogórze.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Sałatka szopska
Nick: