Dodany: 2011-11-29 11:48:32

Sałatka jarzynowaSałatka jarzynowa jest w naszym kraju niemalże tradycyjną sałatką, którą podaje również restauracja gdańsk. Jak sama nazwa wskazuje – głównymi składnikami są jarzyny, które restauracja gdańsk kupuje tylko i wyłącznie z ekologicznych upraw od stałych sprzedawców.

 

Sałatka jarzynowa składa się przeważnie z takich warzyw jak marchewka, kukurydza, groszek, ziemniak. Zazwyczaj dodaje się do tej sałatki jajka i szynkę, jak czyni restauracja gdańsk. Wszystkie jarzyny trzeba ugotować i po ostudzeniu pokroić w małą kostkę (marchew i ziemniaki). Następnie wkładamy wszystkie składniki do dużej miski, które mieszamy, dodając sól, pieprz oraz majonez.

 

Oczywiście sałatka jarzynowa gości na stołach świątecznych, ale też na różnego rodzaju uroczystościach i przyjęciach. Niektórzy wręcz przepadają za tą sałatką, która tak jak kotlet schabowy albo bigos zawsze musi znaleźć się na stole w rodzinnym domu podczas każdych świąt. Wykonanie sałatki jarzynowej wymaga czasu, ale jest tego warta ze względu na swój doskonały i wyjątkowy smak. Dlatego też restauracje chętnie podają ją swoim gościom..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Sałatka jarzynowa
Nick: