Dodany: 2011-11-29 11:45:43

Sałatka caprese Sałatka caprese to bardzo prosta i łatwa w wykonaniu potrawa, będąca przystawką do dania głównego w restauracji, jaką jest restauracja gdańsk. Sałatkę caprese rozpowszechniono na całym świecie, dzięki kuchni włoskiej. Jak wykonać sałatkę caprese?

 

Przede wszystkim potrzebujemy pomidorów, sera mozarella, listków bazylii. Ponadto przygotujmy sos składający się z oliwy z oliwek, octu winnego, soli i świeżo zmielonego pieprzu w młynku, jak radzi restauracja gdańsk. Pokrojone pomidory i ser mozarella układamy naprzemiennie na półmisku. Ostatnią fazą wykonania tego dania będzie polanie całości sosem i ozdobienie listkami bazylii.

 

Oczywiście restauracja gdańsk podaje tą potrawę według przepisu prosto z Włoch. Szef kuchni poleca, aby sałatkę caprese schłodzić w lodówce przynajmniej przez godzinę przed podaniem. Wtedy jej szlachetny i niepowtarzalny smak będzie bardziej odczuwalny. Produkty do tejże sałatki nie są drogie i dostępne niemalże w każdym sklepie spożywczym. Przygotowanie jest proste i nie wymaga czasu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Sałatka caprese
Nick: