Dodany: 2011-11-29 11:29:46

Chili con carneChili con carne jest bardzo pikantną potrawą, której korzenie mają swoje miejsce w kuchni teksańskiej oraz meksykańskiej. Chili con carne przyrządzane przez szefa kuchni w restauracji, jaką jest restauracja gdańsk jest tak zwanym daniem jednogarnkowym.

 

Składniki potrzebne do tej potrawy to między innymi mięso, pomidory, fasola, cebula, papryka, czosnek i przyprawy takie, jak chilli, słodka papryka, majeranek, pieprz, sól. Ponadto restauracja gdańsk podaje chili con carne zazwyczaj z mięsem wołowym, ale na życzenie kucharz może przyrządzić danie z innym mięsem albo nawet bezmięsną wersję dla wegetarian. Ponadto chili con carne restauracja gdańsk podaje z ryżem i do wyboru z tortillą. Potrawa meksykańska nie należy do czasochłonnych dań.

 

Chili con carne jest bardzo smaczne, jednak charakteryzuje się pikantnym smakiem i nie jest polecane dla osób lubiących jedynie łagodne potrawy. Chilli i czosnek z pozostałymi składnikami to doskonałe połączenie dla wszystkich, którzy uwielbiają kuchnię meksykańską i potrawy bogate w szczyptę pikanterii..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Chili con carne
Nick: