Dodany: 2011-09-15 11:34:08
 

Nietypowe mięso w kuchniW każdej kulturze rozpowszechnione są inne wzorce żywieniowe. Z reguły one z zależą one od tego które produkty są powszechnie dostępne. Działające na określonym terenie lokale gastronomiczne (w Polsce przykładem może być restauracja gdańsk) starają się serwować swoim klientom potrawy z dobrze znanych i lubianych mięs, warzyw i owoców.

 

Niekiedy trafić można na lokale z kuchnią egzotyczną – niewątpliwie niejedna restauracja gdańsk podaje takie dania. Być może nie uświadczymy w naszym kraju przypadków tak skrajnych w naszym mniemaniu jak potrawy z mięsa psa lub świnki morskiej, ale niektórych, już nie tak dziwnych zwierząt możemy skosztować. W ekskluzywnych restauracjach zjeść możemy kawałek odpowiednio przyprawionego krokodyla, kangura, renifera czy słynne francuskie żabie udka.

 

Oczywiście fakt, że składniki potrzebne do przygotowania takich potraw są w Polsce trudno dostępne, przekładał się będzie na ich stosunkowo wysoka cenę. Warto czasem odwiedzić miejsce takie jak restauracja gdańsk, wydać trochę więcej i przełamać stereotypy o niejadalności niektórych egzotycznych zwierząt..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Nietypowe mięso w kuchni
Nick: